whatsapp
Dekorasyon Trendlerini Belirleyen Alışveriş Sitesi
Bizi Arayın 0(258) 373 51 88
0Sepetim

Toplam Tutar
   
 
 
 
 
     

İptal ve İade Şartları

İade Şartları 

www.evimhayatim.com, iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. www.evimhayatim.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:
1) İade etmek için ürünün ambalajının açılmamış ve kutusunun hasar görmemiş olması gerekmektedir. 
Ancak www.evimhayatim.com’un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. 
2) Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.
3) İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma,
kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. www.evimhayatim.com'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda paketin ofisimize ulaştığı günü takip eden ilk Cuma günü para iadesi tarafınıza yapılır. Ancak iadenin hesabınıza yansıma süresi (bankanıza bağlı olarak) kredi kartına yapılan iadeler en geç bir-üç (1-3) hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç bir-iki (1-2) hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde, kargo ücreti ilk sefere mahsus satıcı tarafından ödenecektir. İade karşılığında talep edilen yeni ürün ve son alınan ürünün iade durumlarında kargo ücreti alıcının sorumluluğundadır.

İade Süresi

Genel olarak satın aldığınız ürünleri, kutusunu açmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürün faturası ile iade edebilirsiniz.
Siparişini verdiğiniz ürünlerin, kargo çıkışı yapılmadan önce gerekçe belirtmeksizin iptal edilmesini istiyorsanız iletişim formlarından 'sipariş iade' kısmından ya da 02583735188 numaralı telefondan iade talebinde bulunabilirsiniz. Onay alındıktan sonra yedi (7) iş günü içerisinde ödemiş olduğunuz miktar kredi kartınıza sorunsuz biçimde iade edilir.
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler

Zarar görmüş paket durumunda;
- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.
- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda evimhayatim.com’a bildirilmelidir. www.evimhayatim.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır. 
 
Ürün Arızalarında
- www.evimhayatim.com’da satılan ürünler distribütör firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.
- Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.
 


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.